Aktualności

Obchody 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca HALICZ

W sobotę, 24-go września br. w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach, o godzinie 17:00 odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia działalności artystycznej międzyszkolnego Zespołu Pieśni i Tańca „Halicz”. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego, gratulacji oraz podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Program wydarzenia obejmował 17 występów. Artyści występowali w malowniczych strojach, prezentowali piękno tańca ludowego w dopełnieniu muzyków i wokalistów.

Międzyszkolny Zespól Pieśni i Tańca ,,Halicz’’ powstał w 1982 roku, którego inicjatorem był ówczesny dyrektor Jan Urban, zaś założycielami Bożena i Jan Domagalscy. Obecnie kierownikiem i choreografem Zespołu jest Pan Przemysław Rojek. W ciągu 40 lat istnienia, Zespół posiadał w swoich szeregach ponad 800 reprezentantów. „Halicz” w repertuarze tanecznym posiada: tańce narodowe, suity tańców regionalnych, a w aspekcie muzycznym są to: przyśpiewki regionalne oraz kolędy i pastorałki.

Koncert był doskonałą okazją do podkreślenia zasług, jakie poczynił "Halicz" w ciągu 40 lat działalności. Zespół został uhonorowany następującymi wyróżnieniami: Naogrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego dla Zespołu i Nogrodą indywidualną dla Pana Przemysława Rojka.

Godny podkreślenia jest fakt, że podczas sobotnich wsytępów, udział wzięli: dzieci, młodzież, osoby pracujące, oraz pierwsi członkowie Zespołu.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Chcesz wiedzieć więcej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

prezydent.pl
premier.gov.pl