Aktualności

18-ste urodziny „Paki Sędzisza”

Z okazji 18-stych urodzin „Paki Sędzisza” zorganizowano koncert galowy w sędziszowskim domu kultury. Jubilaci wystąpili razem z zaprzyjaźnionymi kapelami, które zjechały z różnych stron Polski. Na widowni zasiedli parlamentarzyści, samorządowcy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, byli członkowie „Paki Sędzisza” oraz sympatycy folkloru miejskiego. Po koncercie goście oraz zaproszone kapele składały jubilatom życzenia.

Poseł Kazimierz Moskal odczytał listy gratulacyjny przesłany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wręczył członkom zespołu pamiątkowe skrzypce.

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć z racji uzyskania przez „Pakę Sędzisza” pełnoletności wręczył jej dowód osobisty. Na scenę wjechał również tort urodzinowy. Na koniec wszyscy występujący artyści zaśpiewali wspólnie piosenkę.

Kapela podwórkowa „Paka Sędzisza” istnieje od 2001 roku. Jej założycielem i pierwszym kierownikiem był Jan Przybek. Repertuar kapeli to stare przeboje muzyki rozrywkowej, melodie warszawskie, utwory własne i dodatki satyryczne. Sędziszowska kapela podwórkowa aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego, biorąc udział w licznych imprezach organizowanych na terenie miasta i okolic, koncertuje na terenie całej Polski. Kapela wydała również dwie płyty CD. Dzisiaj swoją działalnością przyczynia się do krzewienia kultury- folkloru miejskiego- wśród mieszkańców miasta, powiatu, regionu i kraju.

Obecny skład kapeli to:

Paweł Gnacek - akordeon, banjo, wokal - kierownik kapeli
Józef Biedroń - gitara, wokal
Janusz Ignas - kontrabas, wokal, autor dodatków satyrycznych
Konrad Gnacek - skrzypce

Tekst i zdjecia: TV Sędziszów Młp.

Chcesz wiedzieć więcej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

prezydent.pl
premier.gov.pl