Aktualności

Konwencja Prawa i Sprawiedliwośći "Polska jest jedna", Warszawa 14 kwietnia 2018

- Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce, by kontynuować rozmowę z Polakami. Trzeba nieustannie pracować, bo „Dobra Zmiana” wymaga ciągłego działania - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas kongresu PiS w Warszawie.

Dodał, że dobra władza dba o obywateli.

- Chcemy nie tylko mówić, ale słuchać i dyskutować. Nie działamy dla siebie, ale dla Polaków - stwierdził.

Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość musi być „partią czystych rąk i nie ma w niej miejsca dla tych, którzy będą sobie te ręce brudzić”.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił pięć propozycji dla Polski: Dobry Start, Obniżka CIT do 9%, Program Dostępność+, Mała firma - mały ZUS, Drogi lokalne. Oznajmił, że podczas podróży po Polsce i spotkań z mieszkańcami, jest wysłuchanie i odpowiedzenie na potrzeby Polaków.

- Nasi poprzednicy mają tylko jeden program: anty-PiS, a nasz program nazywa się Polska, i to Polska równych szans. Pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczą. Nasz obóz jest po to, aby dawać społeczeństwu bezpieczeństwo - powiedział.

Wicepremier Beata Szydło przypomniała, że program Prawa i Sprawiedliwości powstał po wysłuchaniu trosk, uwag i potrzeb Polaków.Godne życie dla polskich rodzin to coś, co wspólnie osiągnęliśmy. Dzieci i rodzina są fundamentem Polski i naszą przyszłością - stwierdziła - Dlatego chcemy wprowadzić udogodnienia dla młodych mam. Wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży oraz emeryturę dla kobiet, które nie pracowały zawodowo, a wychowały minimum 4 dzieci - powiedziała Wicepremier Beata Szydło.

Najważniejsze propozycje programowe:

5-TKA MORAWIECKIEGO:

Obniżka CIT z 15 do 9 proc.

Wprowadzenie „małego ZUS” naliczanego proporcjonalnie do przychodów,

300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego dziecka, (politycy PO kłamią twierdząc, że wyprawka zastępuje darmowe podręczniki. Stan faktyczny jest taki, że dzieci podręczniki i ćwiczenia dostają w szkołach. Rodzice nic nie płacą. Podręczniki finansowane są z budżetu państwa),

Fundusz budowy dróg lokalnych (5 mld zł),

Program Dostępność+ – likwidacja barier dla niepełnosprawnych (20 mld zł).

 

WAŻNE PROPOZYCJE PRORODZINNE:

Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka,

Darmowe leki dla kobiet w ciąży,

Bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi.

Minimalna emerytura dla kobiet, które osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci.

 

INNE WAŻNE PROPOZYCJE ZAPOWIEDZIANE NA KONWENCJI:

Opodatkowanie wielkich galerii handlowych i wielkich biurowców.

Poszerzenie zakresu działania ustawy o rolniczym handlu detalicznym. Wkrótce minister rolnictwa zaprezentuje cały kompleksowy program dla rolników.

W 2019 roku ma być w budowie 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus.

Chcesz wiedzieć więcej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

prezydent.pl
premier.gov.pl