Aktualności

Dotacje dla podkarpackich samorządów w ramach programu Senior +

W wyniku dodatkowego naboru ofert, w województwie podkarpackim dotację otrzymały cztery samorządy.
Dzięki dofinansowaniu w wysokości 583 232,66 zł powstanie 1 Dzienny Dom „Senior +” w Gminie Tarnobrzeg oraz 3 Kluby „Senior +” w Gminie: Sędziszów Młp., Ropczyce oraz Miejsce Piastowe.

czytaj więcej...

Promesy dla podkarpackich samorządów

Dodatkowe 11,6 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na realizację remontu lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

czytaj więcej...

Zaproszenie na spotkanie pt. POLSKA JEST JEDNA

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pod hasłem "POLSKA JEST JEDNA" z Posłem Stanisławem Piotrowiczem w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) o godz. 17.00 w MGOK w Sędziszowie Młp.

czytaj więcej...

Program Inwestycji Dworcowych

W ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 na Podkarpaciu przebudowane zostaną dworce: Rzeszów Główny, Stalowa Wola, Radymno. Budowę nowych dworów przewidziano w Sędziszowie Młp. oraz Czarnej Tarnowskiej.


 

 

 

 

 

czytaj więcej...

Kolejne środki na usuwanie skutków powodzi

W najbliższym czasie Wojewoda Podkarpacki przekaże kolejne środki, m.in. do powiatu ropczycko- sędziszowskiego i dębickiego na usuwanie skutków powodzi. 

czytaj więcej...

Konwencja Prawa i Sprawiedliwośći "Polska jest jedna", Warszawa 14 kwietnia 2018

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy była okazją do podsumowania dwóch lat rządów oraz do zaprezentowania nowych propozycji dla Polaków. Konwecja rozpoczęła objazd po Polsce polityków PiS. Do lipca ma odbyć 700 spotkań w całym kraju

czytaj więcej...

Dodatkowe postoje pociągów w Ropczycach

W odpowiedzi na interwencję poselską posła Kazimierza Moskala PKP IC zaplanowała wprowadzenie dodatkowych postojów dla pociągów na stacji Ropczyce.

czytaj więcej...

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2003 a 2011 rokiem.

czytaj więcej...

61. posiedzenie Sejmu

Kontynuacja prac nad reformą sądownictwa jest wśród głównych punktów rozpoczynającego się w środę 61. posiedzenia Sejmu. Sejm zapozna się też z informacją Ministra Infrastruktury ws. stanu polskiej kolei i planowanych inwestycji. Obrady potrwają do piątku.


 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej...

8 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, w drodze do Katynia zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych.

Cześć ich pamięci!

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej...

Starsze informacje

ZOBACZ RÓWNIEŻ

prezydent.pl
premier.gov.pl